Дії 18:7-22
Одного дня до Коринту приїхав проконсул Галліон. Скориставшись з такої нагоди, юдеї схопили Павла і привели його до нього на суд, щоб той засудив ненависного християнина. «Цей чоловік навчає шанувати Бога не згідно Закону Мойсеєвого. Покарай його!» – просили правителя Павлові вороги. Коли Павло хотів щось сказати у своє виправдання, то Галліон, перебивши його, відповів юдеям: «Ви не з тим питанням прийшли до мене. Якби ця людина вчинила якийсь злочин, то я покарав би його за справедливістю закону. Але ваша суперечка стосується імен і вчення Закону Мойсеєвого, то вирішуйте самі, я у цьому нічого не тямлю і розбиратися не бажаю».
Лють охопила юдеїв – їхній задум із тріском провалився. Тоді вони весь свій гнів вимістили на Состену, начальника синагоги, якого дуже сильно побили. А Павлові, як і обіцяв Господь, не заподіяли ніякої шкоди.
Настав час Павлу вирушати в путь. Він попрощався з братами і сестрами коринтської церкви і відплив до Сирії. Із ним попливли й Акила з Прискиллою. Господь приготував для них своє служіння, на яке вони й вирушили, залишивши Коринт.
Коли Павло, прибув до Ефесу, то там він відразу ж пішов до синагоги і проповідував про Христа. Юдеї слухали його слово і просили ще на деякий час залишитися із ними, але Павло не погодився. На прощання він сказав: «Знов прибуду до вас, якщо на це буде Божа воля». Усе життя Павло був слухняний Божому голосу і йшов лише туди, куди Він його вів, і залишався там, де Господь казав йому залишатися.
Акила ж із Прискиллою, прибувши до Ефесу, оселилися в цьому великому й чудовому місті.
Павло з Силою та Тимофієм, проминувши Кесарію, вирушили до Антіохії. Пробувши там деякий час, вони проходили через Фрігію та галатську країну, зміцняючи у вірі всіх новонавернених християн.
Так закінчилася друга місія Павла. Це була справді благословенна і дуже значима подорож. Тисячі і тисячі поган покаялися і ввірували в Господа Ісуса Христа. Під час цієї подорожі було проповідано Слово Боже в Греції та Македонії, які розташовані на території сучасної Європи.
ЗАПИТАННЯ:
- Що зробили юдеї, коли до них приїхав проконсул Галліон?
- Чому Галліон не захотів розбиратися в справі Павла?
- Хто вирушив з Павлом до Ефесу?
- Чим була визначною друга місіонерська подорож Павла?