Нагадування

Батьки часто потрапляють у пастку нагадувань. Відчувають, що мусять нагадувати дітям про те, що треба робити або не робити певні речі. Батьки нагадують, але дитина чує тільки «буркотіння». Практична дисципліна дає змогу вирішити цю проблему: просто перестаньте нагадувати.

Коли я пропоную це батькам, вони дивляться на мене, наче на божевільного. Ставлять мені дуже логічне запитання: «А що поганого в тому, щоби нагадати щось дитині? Хіба ж кожен із нас час до часу не потребує нагадувань?»

Так, безперечно, більшості людей потрібно, щоб їм періодично про щось нагадували, але проблема батьків полягає в тому, що справи вийшли з-під їхнього контролю. У багатьох сім’ях діє така схема: мама і тато безупинно про щось нагадують дитині або вмовляють робити те, що належить до її щоденних обов’язків. Раджу батькам відмовитися від такої звички. Якщо постійно дитині нагадувати або вмовляти виконати те, що вона мала зробити, – навчите її безвідповідальности.

Наприклад, якщо ви кілька разів кличете дитину вечеряти, то просто вчите її не реагувати на перше повідомлення про те, що вечеря вже на столі. Вона може продовжувати дивитися телевізор або складати модель літака, бо мама і так покличе ще три чи чотири рази. Дитина піде аж тоді, коли рівень децибелів зросте до межі, яка свідчить, що жарти вже закінчилися.

Для кожного батька чи матері така ситуація є нелегкою. Перед ними стоїть простий вибір: привчити дітей реагувати на прохання відразу або ж навчити не реагувати на прохання чи попередження і далі безтурботно бавитися, поки вони остаточно не втратять терпіння.

То як застосовувати правила практичної дисципліни, коли йдеться про нагадування й умовляння? Дайте дітям зрозуміти, що просите про щось лише один раз. Не говоріть про них зневажливо, не кажіть, що вони дурні, якщо не можуть збагнути за першим разом вашого прохання. Скажіть, що не маєте наміру повторювати своє прохання безконечно. Якщо не послухають одразу – почнете діяти, а не говорити. Нехай дізнаються, якими будуть наслідки: якщо, наприклад, не прийдуть вчасно вечеряти – не отримають їжі.

Повторюю – це ви маєте зробити вибір. Ваш підхід до дітей може бути здоровий або нездоровий. Безперестанне нагадування, спонукання й умовляння є нездоровим для всіх зацікавлених членів сім’ї.

Попередній запис

Помилки

Наступний запис

Вимушена перерва