Ра – Рек

Раама (тремтіння, дрижання, хвилюючись, тремтячи): Син Куша, його нащадки поселились поблизу Перського заливу й займалися головним чином торгівлею (1 Мойс. 10:7; Єзекіїля 27:22).

Равшаке (великий чашник, головний начальник): Деякі перекладачі Біблії помилково вважали “Равшаке” за власне ім’я. “Равшаке” – це титул представника асирійського царя Синхеріва, що був посланий до юдейського царя Єзекії в справі капітуляції Єрусалиму (2 Царів 18:19; Ісаї 36:2 і наст.).

Рагав (крокодил, морська потвора): Поетична назва Єгипту, щоб змалювати його пиху (Псальма 86:4; Ісаї 30:7; 51:9).

Раддай (топтання, тупання, наступати; за іншим джерелом – власник, велитель, володар, переможець, підкорювач): П’ятий син Єссея, рідний брат Давида (1 Хронік 2:14).

Рам, Арам, Арній (високий, піднесений, захоплений):

  1. Син Гецрона, батько Аммінадава, народжений у Єгипті після переселення Якова туди (Рути 4:19; Мт. 1:3,4; Лк. 3:33).
  2. Син Єрахмеїла (1 Хронік 2:25,27).
  3. Предок бузянина Елігу, який промовляв проти Йова (Йова 32:2). Можливо, що Драм у 1 Мойс. 22:21 – це та сама особа.

Рамот (висоти, верховини, пагорбки): Баніїв син, узяв собі чужинку за жінку (Езри 10:29).

Рам’я (Єгова піднесений): Син Пар’оша, взяв собі чужинку за жінку (Езри 10:25).

Рахав (широка, обширна, простора): Хананеянка, мешканка Єрихону; правдоподібно, вона мала заїзд для зупинки й ночівлі різних купців і подорожніх. У Єрихоні її загально знали, як блудницю-повію. Вивідувачі, послані Ісусом Навином розвідати місто Єрихон, знайшли в її домі пристановище й певне сховище. Під час здобуття Єрихону Ізраїлем вона була збережена з її родиною.

Натурально, Рахав повірила в живого Бога, покаялася в своїх гріхах і згодом стала жінкою юдейського князя Салмона та прародителькою Ісуса Христа. (Ісуса Навина 2:1-24; 6:17 і наст.; Рути 4:21; Мт. 1:5; Євр. 11:31; Як. 2:25).

Рахам (утроба, живіт, шлунок, черево; за іншим джерелом – любов, прихильність): Син Шама, батько Єракеама, один із нащадків роду Калева (1 Хронік 2:44).

Рахіль, Рахіля (вівця, мати-овечка, що має ягнята; за іншим джерелом – вечір, сон): Молодша дочка Лавана, гарного стану та вродливого вигляду, пастушка в свого батька; Яків узяв собі її, як другу улюблену жінку. Спочатку була неплідна, придбала собі дітей від своєї служниці Білги: Дана й Нафталима. Згодом Господь відкрив її утробу й Рахіль стала матір’ю Йосипа й Веніямина; під час тяжких пологів останнього вона заплатила своїм життям і була похована на дорозі до Ефрати (Вифлеєму). Яків поставив тривалого пам’ятника на її могилі, що знаходиться на віддалі однієї милі на північ від Вифлеєму й двох миль на південь від Єрусалиму. (1 Мойс., розділи: 29, 33, 34, 35; 48:7; Єремії 31:15 і наст.; Мт. 2:18).

Реая (Бог бачить):

  1. Шовалів син, з Юдиного племени (1 Хронік 4:2).
  2. Син Міхи, рувимівець (1 Хронік 5:5).
  3. Реаїні діти були між храмовими підданцями Нетинеями, які вернулися з Зоровавелем з вавилонської неволі (Езри 2:47; Неем. 7:50).

Рева (четверта частина, четвертина; за іншим джерелом – галузка, потомок): Один із 5 мідіянських начальників-князів аморейського царя Сигона, що царював у Хешбоні; яких ізраїльтяни перемогли й повбивали за днів Мойсея (4 Мойс. 31:8; Ісуса Навина 13:21).

Ревека (міцно прив’язувати, скувати, полонити когось красою): Дочка арамеянина Бетуїла й Мілки з Падану Арамейського, Месопотамія; рідна сестра Лавана; її мамкою була Девора. Авраам вислав свого слугу Елі-Езера до Падану, щоб він вибрав там жінку для Ісаака. Ісаак у віці 40 років одружився з Ревекою; вона була 19 років бездітною. Ісаак мав 60 років, коли Ревека породила близнят: Ісава та Якова. Рука Якова трималася п’яти Ісава при пологах. Яків був улюбленцем Ревеки, яка допомогла йому здобути від Ісава право первородства та благословення від Ісаака. У наслідок дискримінаційного ставлення до дітей Ревеки Яків мусів утікати, за вказівками матері, до Падану, щоб там сховатися від гніву свого брата Ісава.

Навіть уже в старших роках Ревека захоплювала своєю зовнішністю визначних мужів інших народів і її краса обличчя не раз загрожувала життю Ісаака (1 Мойс. 26:7).

Правдоподібно, під час побуту Якова в Падані, Месопотамії, Ревека померла й була похована в Авраамовій гробниці, в печері на полі Махпели проти Мамре, в Хевроні, Ханаані. (1 Мойс. 22:23; 24:1-67; 25:19-20; 26:7,8; 27:1 і наст.; 28:1,5; 35:8; 49:31).

Реґем (приятель, друг): Єгдаї син, нащадок Калева, з Юдиного племени, хоч, правда, тут не подано лінії споріднености його родоводу (1 Хронік 2:47).

Реелай, Раалія (богобійний, богобоязливий; за іншим поясненням – богоносець, богоносій, богооб’явник, богопред’явник): Один із провідних мужів, що повернулися на батьківщину з Вавилону разом із Зоровавелем (Езри 2:2; Неем. 7:7),

Резон (князь): Син Ел’яди, сирієць; під час перемоги Давида над Гадад’єзером, царем Цови, Резон зібрав ватагу, здобув Дамаск і запанував над Сирією; Резон, як засновник Дамаського царства, був увесь час в’їдливою гіркістю для Соломона (1 Царів 11:23-25).

Реї (дружній, приятельський): Гебрейський достойник, що льояльно ставився до Давида й не приєднався до Адонії, Давидового сина від Хаґґіти, в його незаконному захопленні влади в країні (1 Царів 1:8).

Рекем, Ракем, Роком (квітучий, різнобарвний):

  1. Один із мідіянських начальників-князів аморейського царя Сигона, що царював у Хешбоні. Ізраїльтяни вбили князя Рекема з іншими за днів Мойсея. (4 Мойс. 31:8; Ісуса Навина 13:21).
  2. Хевронів син, нащадок Калева, з Юдиного племени (1 Хронік 2:43,44).
  3. Син Шареша, з Манасіїного племени (1 Хронік 7:16).
  4. Географічна назва одного з 14 міст, що їх у спадку одержали нащадки Веніямина (Ісуса Навина 18:27).
Попередній запис

Піл – Пут

Наступний запис

Рем – Рец