Єдиний вихід

Християнське життя – це життя зміни, трансформації, руху зі стану рабства до свободи, із затьмареного розуму до зміни думок, від смерті до життя. Уся суть Євангелії спрямована на вирішення проблеми гріха і нашу боротьбу з «плоттю». Святий апостол Павло підсумовує ситуацію. Він запитує: «Хто мене визволить від тіла цієї смерти?» І відразу сам собі відповідає: «Дякую Богові через Ісуса Христа, Господа нашого» (Рим. 7:23-25). «Бо закон духа (що дає) життя в Христі Ісусі визволив мене від закону гріха й смерти» (Рим. 8:2). Господь наш Ісус Христос – єдине вирішення проблеми гріха і домінування «плоті».

Відповіддю на «плоть» є Дух. Не будь-який дух, а «Дух життя, що є в Ісусі Христі». Ісус Христос сказав: «То дух, що оживлює, тіло ж не помагає нічого» (Ів. 6:63). Ісус прийшов, щоб дати нам нову основу, нове джерело життя всередині нас, що є сильнішим від смерті, силу, що здатна опанувати порухи «плоті». Самі по собі ми безпорадні в боротьбі проти ворожих нам сил. Але в Ісусі Христі Бог дає нам владу жити цілком новим життям, життям вільним від панування сил гріха і смерті:

«А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в васА коли Христос у вас, то хоч тіло мертве через гріх, але дух живий через праведність. А коли живе в вас Дух Того, Хто воскресив Ісуса з мертвих, то Той, хто підняв Христа з мертвих, оживить і смертельні тіла ваші через Свого Духа, що живе в вас» (Рим. 8:9-11).

Бог вирішив проблему гріха через дар Свого Сина. Ісус є рішенням наших найбільших проблем і потреб, бо приносить те, чого ми найбільше потребуємо: нове серце. Ісус помер, пролив Свою Кров як жертву за наші гріхи, щоб ми могли очиститися, зробив нас здатними прийняти від Бога нове життя, дар Святого Духа. Ще задовго до приходу Ісуса план Божий був передбачений пророком Ізраїлю:

«І покроплю вас чистою водою, і станете чисті; зо всіх ваших нечистот і зо всіх ваших бовванів очищу вас. І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро, і викину камінне серце з вашого тіла, і дам вам серце із плоті. І духа Свого дам Я до вашого нутра, і зроблю Я те, що уставами Моїми будете ходити, а постанови Мої будете стерегти та виконувати» (Єз. 36:25-27).

Пророк Єзекіїль передбачає, що Ісус прийде, щоб змінити наше серце. Наші серця, зранені гріхом, є хворими і помираючими. Нам потрібно нове серце. Але спершу нам потрібно очиститися від плями гріха, що відділяє нас від Бога. Для цього Ісус став жертвою за наші гріхи:

«Тепер Він з’явився один раз на схилку віків, щоб власною жертвою знищити гріх… так і Христос один раз був у жертву принесений, щоб понести гріхи багатьох, і не в справі гріха другий раз з’явитися тим, хто чекає Його на спасіння» (Євр. 9:26-28).

Очищаючи нас від гріха, Він робить нас здатними приймати Його Духа. План Божий був не просто дати нам карту, щоб знайти дорогу подолання гріха; Його рішенням було дати нам Своє власне життя, життя, сильніше від смерті. Це те життя, яке було в Ісусі, життя, що воскресило Його з мертвих. Отець хоче дати нам серце самого Ісуса, серце відданого Сина, до якого не торкалися сили «плоті» і гріха, серце, яке завжди абсолютно вільне і богоугодне.

«Любов Божа вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам» (Рим. 5:5).

Приймаючи Дух Ісуса, ми стаємо дітьми Бога. Дух переорієнтовує наше внутрішнє життя із плотських турбот, що спрямовані на себе, на серце Ісуса, що прямує до Бога.

«Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі; бо не взяли ви духа неволі знов на страх, але взяли ви Духа синівства, що через Нього кличемо: Авва, Отче! Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі. А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові» (Рим. 8:14-17).

Самі по собі ми безпорадні переорієнтувати свої серця для Божої волі, але з’єднані з Ісусом і силою Його Святого Духа ми можемо передати Отцю наші волю й вирішити вибрати те, що завжди вибирав Його Син. – робити те. що подобається Отцеві.

Попередній запис

Які саме переміни?

Наступний запис

Ходити Духом