6 Новий стиль життя після коронавірусу

Криза коронавірусу може стати тривожним сигналом у часи, коли переважають світські образи. Ми думаємо про різні райські кутки на землі, де прагнемо задовольнити свої бажання, мрії. Говоримо про відпочинковий рай, про країни мрій, курорти відпочинку, тощо. Сьогодні люди живуть, важко і невтомно працюють, лише для того, щоб потрапити до одного з таких раїв.

Більшість людей, незалежно від культури та релігії, мають певне уявлення про рай. Нам потрібно вийти за межі цих ідей, переважно зосереджених на дочасності, щоб досягти справжнього і повного розуміння людства. «І не стосуйтесь до віку цього, але перемініться відновою вашого розуму, щоб пізнати вам, що то є воля Божа, добро, приємність та досконалість» (Рим. 12:2). Це стане можливим лише в тому випадку, якщо ми переламаємо ці загальносвітові світоглядні бачення, що панують сьогодні, і відкриємося перспективі неба, яке не з цього світу, щоб досягти повноти життя. Тільки майбутнє, наповнене вірою, може привести нас до справжнього раю, який чекає наприкінці нашого земного життя, до раю, де повнота і присутність Бога дарують остаточне спасіння і щастя. Цей рай неможливо створити чи побудувати, він належить Богу. Шлях до нього веде через помірне життя, відмову від егоїстичних звичок, уникнення зв’язків та дій, які руйнують людське життя.

В умовах різних стихійних лих ми повинні знову визнати, як мало ми знаємо про природу, навколишнє середовище та світ. Коронакриза довела, що все у світі взаємопов’язане, і що всіх його мешканців єднає спільна доля. Ми знову усвідомили єдність Бога та єдність усього людства, загальний вимір братерства. Цей досвід показує, що ми повинні піклуватися про наш спільний дім у дусі братерства. Кожен із нас, і все людство покликане до глибокого навернення та оновлення серця, щоб віддатися справжній «людській екології».

Зміна способу життя допомагає нам виробити в собі «нову здатність звертатися до інших. Без цього ми не розпізнаємо цінності, притаманні іншим створінням, не будемо чуйними на потреби інших, не зможемо встановити межі, щоб уникнути страждань або деградації того, що нас оточує. Основна постава самотрансцендентності, прориваючи ізоляцію та самореферентність, є джерелом, яке дає можливість піклуватися про інших та навколишнє середовище. Це також те, що забезпечує появу моральної реакції, необхідної для оцінки наслідків кожної дії та будь-якого особистого рішення поза нами. Коли нам вдається подолати індивідуалізм, ми можемо успішно виробити альтернативний стиль життя, і можливі серйозні зміни в суспільстві». Справжнє пізнання Бога та реалістичне самопізнання ведуть безпосередньо до співпереживання та солідарності з іншими, а також до практики, співпраці та чуйності до інших.

Нинішня криза зробила термін «COVID» незабутнім. Скорочення COVID (Corona Virus Disease), що позначає хворобу, спричинену вірусом, також може використовуватися для позначення етичного та духовного спрямування, яке має формувати наше життя під час та після пандемії:

  • С – confidence – довіра (довіряй Богові),
  • О – opportunities – можливості (використовуй можливості),
  • V – values – вартості (відкрий наново істотні вартості),
  • І – intelligence – інтелект (пізнай духовну мудрість),
  • D – dedication – відданість (віддай себе як дар Богові, взаємодіючи з людьми та світом).
Попередній запис

5 Сила молитви в часі біди

Наступний запис

7 Бог має вирішальне слово