Кім – Куш

Кімган (палке бажання): Барзіллаїв син, ґілеядянин. Кімган вернувся з Давидом з-за Йордану. З усього видко, що Давид наділив його ділянкою землі у Вифлеємі, на якій згодом була збудована гостиниця (Єремії 41:17).

Кіслон (довір’я, надія): Елідадів батько, князь-зверхник Веніяминового племени, обраний допомагати при розподілі обітованої ханаанської землі поміж ізраїльськими племенами (4 Мойс. 34:21).

Кіш (лук):

  1. Авіїлів син, батько царя Саула, веніяминівець (1 Самуїл. 9:1 і наст.; 14:50). Можливо, що Авіїл називався також Hep (1 Хронік 8:33; 9:39).
  2. Син Єіїла й Маахи, веніяминівець (1 Хронік 9:36).
  3. Веніяминівець, дід чи предок Мордехая (Естери 2:5).
  4. Левит, з дому Махлі, з Левієвого племени, діяв за днів царя Давида (1 Хронік 23:21,22; 24:28,29).
  5. Левит, Авдіїв син, з Мерарієвих нащадків, діяв за днів царя Єзекії (2 Хронік 29:12).

Клавдій (кульгавий, кривий): Четвертий римський імператор, панував від 41-го р. до 54 р. по Хр. За його панування кілька разів виникав голод через неурожай. Про один такий голод, що настав у Палестині й Сирії, ми читаємо в Діях Апостолів 11:28-30. Клавдій видав розпорядження, щоб євреї покинули Рим (Дії Ап. 18:2). Клавдій помер 13-го жовтня 54 року по Хр. Його отруїла його власна жінка Агріппіна.

Клавдій Лісій: Головний полковий тисяцький, що лід час гебрейського свята мав постій у фортеці Антонія недалеко храму. Прибув на допомогу Павлові із своїм загоном і силою вирвав апостола з рук євреїв, які чинили над ним самосуд. Не міг зрозуміти смертельної їх ненависти до Павла, звелів його зв’язати й бичувати, щоб таким чином довідатися про правду. Дізнавшись, що Павло римський громадянин, негайно відкликав наказ бичування й дозволив йому промовляти перед синедріоном у своїй обороні. Вкінці під сильною охороною з двома сотниками вислав апостола Павла до Фелікса в Кесарію разом із супровідним листом, дуже сприятливого змісту для апостола (Дії Ап. розділи: 21, 22 і 23).

Клавдія (кульгава, крива): Чеснотлива християнка в Римі, яка приєдналася до Павлових привітів Тимофієві (2 Тим. 4:21).

Клеопа (славний, знаменитий батько):

  1. Один із двох учнів, які по дорозі в Еммаус зустрінули воскреслого Ісуса Христа (Лк. 24:13-35).
  2. Муж Марії (Ів. 19:25); брат Йосипа, що був заручений із непорочною Дівою Марією, матір’ю Ісуса Христа. Клеопа й Марія мали синів: Якова Молодшого й Йосію (Мт. 27:56; Мр. 15:40; Лк. 24:10). Треба припускати, що Клеопа помер раніш, ніж Ісус Христос виступив на публічне служіння, а тому Марія Клеопова з дітьми згадується в Євангеліях сама в часі всеприлюдного служіння Христа та Його розп’яття на Голгофі. Марія Клеопова – це сестра матері Ісуса Христа (Ів. 19:25).

Климент, Климентій (лагідний, тихий, милосердний): Співробітник апостола Павла у Филипах (Филип’ян 4:3). Деякі теологи ототожнюють його з римським єпископом.

Козбі (облудна, обманна, брехлива): Мідіянітська жінка, дочка Цура, голови-начальника племен батьківського дому в Мідіяні. Пінхас, син Елеазара, забив її, пробивши її списом (4 Мойс. 25:15,18).

Колая, Колій, Кадай (голос Єгови):

  1. Батько фальшивого пророка Ахава, якого спалили з наказу вавилонського царя Навуходоносора (Єремії 29:21).
  2. Веніяминівець, якого нащадки оселилися в Єрусалимі після повороту з вавилонської неволі (Неем. 11:7).

Кол-Хезей, Кол-Хозе (всевидющий, всебачачий, всевидючий, всевидець): Батько Шаллума й Баруха, з Юдиного племени, діяв за днів Неемії (Неем. 3:15; 11:5).

Конанія, Кононія (призначений Господом, навчений Єговою):

  1. Левит, управитель при Божому домі, мав нагляд над жертвоприношеннями й десятинами за днів царя Єзекії (2 Хронік 31:12).
  2. Один із зверхників над левитами за днів царя Йосії (2 Хронік 35:9).

Коре (куріпка):

  1. Корахівець, предок Шаллума й Мешелемея; головний придверний скинії за днів царя Давида (1 Хронік 9:19; 26:1).
  2. Син Їмни, левит, придверний, мав нагляд над добровільними жертвоприношеннями Богові за днів царя Єзекії (2 Хронік 31:14).

Корей, Корах (оголеність, убогість, голий вигляд, лисина):

  1. Син Ісава від Оголівами (1 Мойс. 36:5,14,18; 1 Хронік 1:35); народився в Ханаан і перед тим, як Ісав осівся на горі Сеїр (1 Мойс. 36:5-9); князь-провідник Едома.
  2. Син Еліфази, внук Ісава, інший князь-провідник Едома (1 Мойс. 36:16).
  3. Хевронів син (1 Хронік 2:43).
  4. Син Їцгара, з Левієвого племени, провідник бунту в пустині проти Мойсея й Аарона. Зумів при співпраці Датана й Авірона з Рувимового племени об’єднати 250 ворохобників, які намагалися присвоїти собі першенство влади. Всі вони загинули від землетрусу й огню (4 Мойс. 16; 26:9-11).

Корнилій (з рогу, роговий): Сотник італійського полку, що мав постій у Кесарії, побожний, богобійний, милостивий і завжди молився Богові. Вислав слуг до Йоппії по апостола Петра, щоб пояснив йому шлях спасіння. Повірив і Петро охрестив його. Це первісток із поган, що став християнином. (Дії Ап. 10:1-48).

Коц (терен, глід, колючка, шип): Нащадок із Юдиного племени (1 Хронік 4:8).

Крискент, Крескент (ростучий, зростання): Помічник і співподорожній у місійній праці апостола Павла (2 Тим. 4:10). Припускають, що він був одним із 70 учнів Ісуса Христа.

Крисп, Крісп (кучерявий, завитий, хвилястий): Начальник (старший) синагоги в Коринті (Дії Ап. 18:8). Повірив із своїм домом у Господа й апостол Павло охрестив його (1 Кор. 1:14).

Куш (чорний, смуглявий, опалений):

  1. Хамів найстарший син (1 Мойс. 10:6); родоначальник етіопів; нащадки Куша поселилися на території між горішнім Нілом і ріками Ефратом і Тіґром.
  2. Веніяминівець, ворог царя Давида (Псальма 7:1, титульний рядок).

Кушан-Ріш’атаїм (чорність): Цар Месопотамії, в руки якого попали ізраїльтяни. Це була Божа кара за їхнє ідолопоклонство (Суддів 3:8; Авакума 3:7).

Кушая (лук Єгови, що зображає силу, могутність Єгови): Левит, Мерарієвий нащадок, батько Етана, відомий співак за днів царя Давида (1 Хронік 15:17).

Куші: Батько пророка Софонії (Софонії 1:1).

Попередній запис

Кел – Кіл

Наступний запис

Лав – Лія